Spotkanie z policjantką – bądźmy mądrzy i odpowiedzialni

20 lutego uczniowie klas 0-8, spotkali się ze starszą posterunkową panią Eweliną Leśniewską z Powiatowej Komendy Policji w Sochaczewie. Ta swoista lekcja wychowawcza dotyczyła takich tematów jak: hejt oraz przemoc w internecie i środowisku młodzieżowym; demoralizacja dzieci i młodzieży; jak nie być naiwnym w sieci i nie zdradzać niepotrzebnie nieznajomym informacji na swój temat.

Pani policjantka wyjaśniła nam, na czym polega obowiązek przeciwdziałania demoralizacji nieletnich i czym w ogóle jest ta demoralizacja. Uczuliła na fakt, że jesteśmy młodzi i przestępcy mogą wykorzystać internet do pozyskania wrażliwych danych naszych i naszych bliskich, i nigdy nie możemy być stuprocentowo pewni, kto się z nami komunikuje za pośrednictwem sieci.

Wyposażeni przez funkcjonariuszkę w tę dawkę wiedzy, czujemy się teraz bezpieczniej. Pani zakończyła swój wykład słowami: „Obyśmy nie mieli konieczności spotkać się w innych okolicznościach. Bądźcie mądrzy i odpowiedzialni”.

Redakcja „Szkolnych Wieści”