Na ucztę duchową do jednego z warszawskich teatrów

18 grudnia klasy siódme udały się do warszawskiego Teatru na Bemowie na spektakl „Balladyna” według dramatu Juliusza Słowackiego. Sztuka była swobodną pod względem formy, choć wierną pod względem treści adaptacją utworu naszego wieszcza. Obfitowała w elementy musicalowe.

Gdy tylko zgasły światła, zaraz powiało aurą tajemniczości i wszyscy byliśmy bardzo ciekawi, co stanie się dalej. Muzyka odgrywała bardzo dużą rolę w tym przedstawieniu. Artyści śpiewali wiele piosenek, które były wykonane wspaniale i obejmowały prawie wszystkie gatunki muzyczne. Światło i cała scenografia dodawały klimatu całemu przedstawieniu.

Balladyna była zdecydowanie dominującą postacią na deskach tej warszawskiej sceny. Emocje, które wkładała w grę były ogromne, a za swe zaangażowanie otrzymywała informację zwrotną od widzów, choć wszyscy wiemy, że jest czarnym charakterem tej romantycznej tragedii. Myślę, że nie tylko na mnie zrobiła duże wrażenie?

Obejrzenie tej sztuki dało nam wiele dobrego na przyszłość, bo treść dramatu przyswajamy o wiele lepiej i na dłużej przez wizytę w teatrze, i udział w przedstawieniu, niż tę wyczytaną z książki.

Następnym przystankiem naszej wycieczki był Cmentarz Powązkowski w Warszawie. Odwiedziliśmy groby znanych poetów, artystów i sportowców, choć przez pośpiech nie udało nam się znaleźć miejsca spoczynku Alka, Zośki i Rudego. Spacer po cmentarzu był bardzo przyjemny. Dzięki wiedzy nauczycieli mogliśmy choć trochę poznać sylwetki wielkich ludzi spoczywających w tym zasłużonym miejscu.

Ostatnim punktem wyprawy była wizyta w restauracji McDonald’s, w której zatrzymaliśmy się na sycący posiłek. Prawdę mówiąc, należał się on nam po wcześniejszej uczcie duchowej.

Wycieczka była świetna. Wszyscy mieli dobre humory i dobrze się bawili. Przedstawienie było niesamowite, mądre i lekkie w formie. Myślę, że każdy siódmoklasista bądź ósmoklasista powinien je zobaczyć.

Laura Gołębiewska z klasy VII B
redaktor „Szkolnych Wieści”