Dzień Dziecka

Rodzinny piknik z okazji Dnia Dziecka – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Paprotni

Międzynarodowy Dzień Dziecka to wydarzenie, na które czekają wszystkie dzieci. Święto najmłodszych to czas radości i integracji rodziny. 31 maja Szkoła Podstawowa w Paprotni zaprosiła całą społeczność szkolną na niecodzienny piknik rodzinny.

Spotkanie zostało przygotowana przez dyrekcję szkoły i rodziców.

Tradycją w naszej szkole stało się łączenie Dnia Dziecka ze Szkolnym Dniem Sportu.

Impreza rozpoczęła się Biegiem o Puchar Dyrektora.

Zwyciężyli:

Klasy 0

I miejsce – Maksymilian Boczkowski (0B)

II miejsce - Kacper Smoliński (0A)

III miejce – Michał Wojciechowski (0A)

Klasy I- II

I miejsce – Michał Umiastowski (2A)

II miejsce - Aniela Śniadoch (2A)

III miejce – Mikołaj Smolarczyk (2B)

Klasy III – IV (chłopcy)

I miejsce – Patryk Antczak (4A)

II miejsce - Piotr Kopiec (4B)

III miejce – Adam Sałaciński (5A)

Klasy III – IV (dziewczęta)

I miejsce – Wiktoria Sniadoch (4A)

II miejsce - Aurelia Sobiecka (5A)

III miejce – Lena Lebioda (4A)

Klasy VI – VIII (dziewczęta)

I miejsce – Magdalena Niewiadomska (8A)

II miejsce - Lena Kucharska (6B)

III miejce – Anna Fuchylo (6A)

Klasy VI – VIII (chłopcy)

I miejsce – Wiktor Włodarski (6B)

II miejsce  - Patryk Umiastowski (6B)

III miejce – Norbert Wołczyński (8A)

Następnie mogliśmy kibicować podczas gier zespołowych. Zespoły klasowe rywalizowały w następujących konkurencjach: mecz piłki nożnej, mecz piłki siatkowej, przeciąganie liny.

Potem oglądaliśmy pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej i Policji. Dzieci mogły poznać i obejrzeć wyposażenie wozów oraz zdobyć podstawową wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy.

Pogoda nas nie zawiodła, wszystkie zaplanowane atrakcje odbyły się na świeżym powietrzu. Słoneczna aura wpłynęła na dobry humor, dodała sił i zmobilizowała do zaciętej walki sportowej. Uśmiechy nie znikały z twarzy wszystkich uczestników. Rodzice zadbali o  smaczny poczęstunek – potrawy z grilla oraz słodkie przekąski, które zostały własnoręcznie przygotowane przez rodziców. Opiekę nad grillem sprawowały: p. Agnieszka Antczak, p. Monika Boczkowska, p. Edyta Pęśko, kawiarnią zajmowały się:  p. Edyta Bieguszewska, p. Agnieszka Kumiszczo, p. Aldona Pietrzak.

Pomiędzy zaplanowanymi konkurencjami sportowymi uczniowie uwalniali swoją energię na wielkich dmuchanych zjeżdżalniach i torach przeszkód. Przygotowana niespodzianka cieszyła się wielkim powodzeniem, uczniowie wielokrotnie ustawiali się i czekali w długich kolejkach, aby sprawdzić swoją kondycję, zwinność, refleks oraz umiejętności sportowe.

Składamy szczególne podziękowania:  Gminie Teresin, Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Paprotni, Ochotniczej Straży Pożarnej w Paprotni,  Policji z Sochaczewa, p. Markowi Bugajowi oraz wszystkim rodzicom, nauczycielom i osobom, które zaangażowały się w realizację tego pięknego święta. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci najmłodszych. Dziękujemy:)

M. Baranowska i M. Krupińska