,,Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”

Patriotyzm wyraża się  przywiązaniem do Ojczyzny, obyczajów i kultury narodowej, szacunkiem dla ludzi, którzy je tworzyli. Pamiętajmy o naszych przodkach, bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Cieszmy się, że żyjemy w niepodległej Ojczyźnie i starajmy się dbać o jej dobro na miarę swoich możliwości.

Swoją postawę patriotyczną możemy wyrażać na różne sposoby – powinniśmy  promować polskie produkty, zgłębiać historię kraju, dbać o środowisko, w którym żyjemy i dbać o piękną polską mowę.

Uczniowie z naszej szkoły: Joanna Petrykowska i Tymon Różycki z klasy 3a wystąpili w X jubileuszowej edycji Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”.

Uczestnicy prezentowali się w pięciu kategoriach wiekowych. Przesłuchanych zostało 240 uczestników w 170 prezentacjach w zakresie recytacji lub śpiewu. Wystąpienia odbywały się 10 i 11 marca w Kramnicach Miejskich w Sochaczewie. Finał miał miejsce w sobotnie popołudnie 18 marca. Podczas spotkania  zostały ogłoszone wyniki i rozdane nagrody.

Z radością informuję, że Tymon Różycki zajął III miejsce w kategorii klas I- III. Recytował wiersz Władysława Broniewskiego „Bagnet na broń”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Danuta Sękiewicz