Książki z wizytą w szkole? A jakże!

Biblioteka to przyjazne miejsce dla każdego. Czasem biblioteka przychodzi do dzieci, a nie odwrotnie. Po raz kolejny przekonali się o tym nasi wychowankowie.

W dniu 21.03.2023r. z wizytą  do uczniów klas czwartych przybyła pani Ewa Bojarowska z Biblioteki Gminnej w Teresinie, która zapoznała uczniów z podstawowymi informacjami dotyczącymi wypożyczania książek w swojej placówce. Pani Ewa  stwierdziła, że nie warto zniechęcać się do czytania, należy poszukiwać odpowiedniej dla siebie literatury. Zapewniła, że nie istnieją nudne książki, trzeba ciągle poszukiwać i nie tracić nadziei. Czasami wypożyczone pozycje   mogą  nam się nie spodobać. Nic nie szkodzi! Nie trzeba ich czytać. Należy je zwrócić (nie zrażając się)i szukać dalej, wypożyczać kolejne, aż trafimy na takie, które nas zachwycą i  ubogacą.

Pani bibliotekarka przypomniała, że 21 marca to ważny dzień (pierwszy dzień wiosny, Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa oraz Dzień Dobrych Uczynków).

Czwartoklasiści z zainteresowaniem słuchali wszystkich informacji, z wielką ciekawością oglądali przyniesione przez panią Ewę książki i słuchali wybranych fragmentów powieści beletrystycznych dla dzieci.

Po prezentacji i lekturze nastąpiła bardzo ważna część – gimnastyczna! Cała zgromadzona w świetlicy społeczność rozruszała mięśnie.

A po wysiłku fizycznym pani Ewa rozdała dzieciom kubeczki i waciki, aby wyścielić nimi podłoże dla nowego życia. Nasypała każdemu nasiona i zaleciła podlewanie. Rosnąca  roślinka miała przypominać nam o wiośnie, a przekazana nauka rozwijać się  w sercu każdego ucznia.

Wizyta pani Ewy sprawiła dzieciom wielką radość. Spotkanie było dla nich dobrą okazją  do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Poszerzyli oni swoje wiadomości o pracy bibliotekarza oraz poznali wartość książki i zalety czytania.

Anna Szymańska i Renata Kujawa