Dzień w siedzibie zespołu „Mazowsze”

03 lutego dzieci z klas zerowych wybrały się na wycieczkę do Centrum Folkloru Polskiego ,,Karolin” w Otrębusach.

Centrum mieści się w siedzibie Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Mazowsze”. Cały wyjazd miał charakter warsztatowy. W pierwszej kolejności dzieci (pod opieką pani przewodnik) zwiedziły wystawę stałą, która przybliżała kulturę ludową z wybranych regionów Polski. Kolejną atrakcją był udział w warsztatach rękodzielniczych, na których  młodzi artyści "wyczarowali"   kolorowe ptaki. Na koniec wszyscy udali się do sali tanecznej. - tam, pod czujnym okiem instruktorów,  zapoznali się podstawowymi krokami tańców narodowych.

To był niezapomniany wyjazd - pełen wrażeń i przeżyć.

Katarzyna Misiak, Katarzyna Kacprzak, Anita Wieczorek