Nasze wspólne kolędowanie

01.02.2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbył się VII Przegląd Chórów Szkolnych pod hasłem: „Nasze wspólne kolędowanie”.

Na imprezie spotkały się chóry szkolne ze Szkoły Podstawowej im Maksymiliana Kolbego z Teresina,  Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika z Kątów oraz chór gospodarzy ze Szkoły Podstawowej w Paprotni. W spotkaniu brało udział 86 uczniów, nad  młodymi artystami sprawowali nadzór artystyczny następujący nauczyciele: pani Ewa Osińska ze Szkoły z Kątów, panie: Agnieszka Fortuna, Renata Kołodziejak, Edyta Wróblewska ze Szkoły w Teresinie oraz pan Jacek Wiśniewski ze Szkoły w Paprotni. Swój wkład w organizację imprezy wniosły także panie: Justyna Kamińska, Anna Kołodziejak, Agnieszka Bryńska oraz siostra Joanna Konkolewska ze Szkoły w Paprotni.

Wszyscy artyści zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Mogliśmy usłyszeć śpiewy a cappella w dwugłosie, z towarzyszeniem skrzypiec (uczeń ze Szkoły Podstawowej w Kątach – Szymon Kosiński), z towarzyszeniem keyboardu oraz
z towarzyszeniem akompaniamentów z płyt. Wybrani uczniowie wykonywali partie solowe wraz z chórem, co również uatrakcyjniło całą imprezę.

Nad całością imprezy czuwała pani Dyrektor Jolanta Daczko, która na koniec podziękowała uczestnikom oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy. Dzieci otrzymały również słodycze i napoje, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Paprotni.

Jacek Wiśniewski