Język polski dla uczniów z Ukrainy

Oswajamy język polski

Język polski nie musi być nudny i trudny. Wystarczy trochę kreatywności i skomplikowane treści z nauki o języku można przyswoić w przyjemny sposób. Na ostatnich zajęciach (02 grudnia w piątek) udało nam się przygotować kolorowe grafonotki z języka polskiego.

Nie przeraża nas już deklinacja, pamiętamy kolejność przypadków, znamy rodzaje w języku polskim i potrafimy wymienić odmienne oraz nieodmienne części mowy...

Wszystkie notatki zalaminowaliśmy, aby służyły nam jak najdłużej :) - wykorzystaliśmy Laminator Fellowes, który otrzymaliśmy w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

Język polski da się lubić!

Marta Baranowska

(pomysł na grafonotki zaczerpnięty z książki: Anna i Józef Częścikowie "Gramatyka co z głowy nie umyka" oraz Maja Mark - Polski w rysunkach - Facebook)