Słoneczny czwartek

W dniu 13 października 2022 roku nasza szkoła uroczyście obchodziła Dzień Patrona – św. Jana Pawła II, Pasowanie pierwszoklasistów i Dzień Edukacji Narodowej. Wszystko zaczęło się w bazylice niepokalanowskiej.

Tutaj cała społeczność szkolna na czele z panią dyrektor Jolantą Daczko uczestniczyła we Mszy Świętej. Po Eucharystii złożyliśmy kwiaty przed pomnikiem św. Jana Pawła II.

Następnie udaliśmy się pieszo do szkoły, gdzie pod kierunkiem nauczycieli dzieci przygotowały program artystyczny poświęcony naszemu Patronowi.

Ważnym momentem było pasowanie pierwszoklasistów. Nie zapomniano także o Dniu Edukacji Narodowej.

Proszę nie mówić, że "trzynastego" jest dniem pechowym. W naszej szkole przez cały dzień świeciło słońce.

Zbigniew Biederka