Listopadowy Wieczór Przyrodnika

Laboratorium kreatywności

25 listopada uczniowie z klasy IVa spędzili wyjątkowy wieczór. W naszej szkole odbyły się warsztaty, które zostały zorganizowane przy współpracy z Laboratorium kreatywności dla dzieci Laborek. Uczniowie stali się na chwilę naukowcami i stworzyli swoje pierwsze „slimy”.

Uczestnicy warsztatów wykazali się pomysłowością, kreatywnością oraz cierpliwością. Spotkanie uświadomiło nam, że utworzenie idealnej masy zajmuje czasami dużo czasu oraz wymaga sporej dawki wytrwałości.

Taką determinacją wykazali się wszyscy uczestnicy zajęć. Nie poddawali się, doprowadzili swojego slima do doskonałej formy. Gratulacje !

Oprócz tego, czwartoklasiści mogli obejrzeć eksponaty zaproponowane przez organizatorów.
Cennym doświadczeniem była też obserwacja różnych preparatów za pomocą mikroskopu.

Podczas zajęć wykorzystaliśmy sprzęt otrzymany w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

Wieczór Przyrodnika upłynął nam we wspaniałej i rodzinnej atmosferze, szczególnie, że rodzice chętnie włączyli się w pracę swoich dzieci oraz przygotowali dla wszystkich słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy.

Magdalena Krupińska i Lidia Stobiecka