Przeciwko przemocy

Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży

W dniach od 1 do 19 listopada społeczność Szkoły Podstawowej w Paprotni wzięła udział w Ogólnopolskiej Kampanii 19 dni przeciwko przemocy. Hasło tegorocznej edycji brzmiało - RAZEM MAMY MOC.

Uczniowie brali udział w zajęciach mających na celu przeciwdziałanie agresji. Podczas spotkań dyskutowali
o zagrożeniach współczesnego świata oraz prawie do życia bez strachu i przemocy. Zapoznali się ze sposobami radzenia sobie z negatywnymi emocjami i o konsekwencjach agresywnych zachowań. Dowiedzieli się, kogo prosić o pomoc (w sytuacjach wymagających interwencji), gdzie szukać wsparcia.

Podsumowaniem akcji było wykonanie plakatów przez każdą z klas. W pracach dominował kolor pomarańczowy, który symbolizował solidarność przeciwko wszechobecnej przemocy.

Wanda Boczkowska i Anna Kołodziejak