Na jesienne spotkanie z naturą i sztuką

8 listopada uczniowie z klas VII i VIII B wzięli udział w jesiennej wyprawie. Pierwszym punktem tej eskapady była wizyta w skierniewickim Centrum Kultury i Sztuki, gdzie mieli możliwość uczestniczenia w osobliwej inscenizacji “Dziadów” Adama Mickiewicza w reżyserii Piotra Stawskiego.

Spektakl wzbudził w młodych widzach silne emocje i, co najważniejsze, skłonił do refleksji na temat życia, przemijania i śmieci o wiele bardziej niż osobista lektura dzieła Wieszcza.

Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do Muzeum Lasu i Drewna oraz Arboretum prowadzonego przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Rogowie. W związku z tym że mamy już dojrzałą jesień, ominęła nas feria barw, jaka towarzyszy temu miejscu.

Jedynie krwistą barwę czerwieni utrzymały liście klonu palmowego, które znajdują się w logo samego parku. Wszystko jednak zrekompensowała piękna pogoda i ciekawe prelekcje pań przewodniczek.

Jak się okazuje, jesień również może być doskonałą porą na jednodniowe wyprawy szkolne.

Bartłomiej Figut